דף הבית >> סורגים >> סורגים לילדים לפי התקן
 
סורגים לילדים על פי התקן

בכל בית עם ילדים חייבים להתקין סורגים. זה האלף בית בכל בית. בעבר זה לא היה ממש ברור לכולם בין היתר גם בגלל שהסורגים לא היו כל כך נפוצים. אבל היום לא נראה בית ללא סורגים בחלונות.

עד לפני כשלושים או ארבעים שנה לא היו הסורגים מובנים מאליהם. החלונות היו מוגנים רק בתריסים אותם היה צריך להגיף בלילה ויותר מזה לא היה. היום כבר לא נראה כמעט בית שהחלונות שלו אינם מסורגים ובמיוחד כאשר מדובר בבית עם ילדים קטנים שם ברור שהחלונות כולם יהיו מסורגים.

מתקינים סורגים רק על פי התקן

 זה לא מספיק שנתקין סורגים בבית, בחלונות או במרפסות. כדי שהסורגים אכן יעניקו לנו את הגנה הדרושה, חובה שיהיו אלו סורגים על פי תווי התקן המחמירים ביותר. מה זה אומר? ראשית הסורגים חייבים להיות חזקים ואיכותיים ומחוברים היטב. רק סורגים כאלה יוכלו להעניק את ההגנה המלאה לבית. מלבד זאת, חייבים הסורגים להיות בצפיפות נכונה. כאשר הרווחים שבין סורג לסורג הוא רחב מידי זה עלול להיות מסוכן כאשר ילדים קטנים או רזים יוכלו להשתחל דרכם וחלילה ליפול למטה ולהינזק. מצד שני אמורים הרווחים להיות רחבים מספיק כדי למנוע לכידה של גפיים או של ראש של ילד שינסה להידחק בין הרווחים.

רק סורגים כאלה שיותקנו על פי כל כללי התקן המחמירים ביותר יעניקו לנו את ההגנה המלאה על הבית ועל הילדים.
לא נכנסים לבית בלי סורגים

כאשר אנחנו עומדים לפני מעבר דירה חשוב לזכור, אין להיכנס לדירה לפני שמשלימים את התקנת הסורגים. גם אם נראה לנו שזה יוכל לחכות כמה ימים עד שנתאקלם בבית החדש, חשוב לדעת שההמתנה הזו עלולה לעלות ביוקר.