דף הבית >> מעקות >> מעקה/מעקות ברזל למדרגות
 

מעקה/מעקות ברזל למדרגות

בדירות ובבתים פרטיים עם שני מפלסים או יותר ישנו גרם מדרגות וחשוב להתקין מעקה/מעקות ברזל למדרגות המהווים אלמנט בטיחותי ופריט עיצובי לכל דבר. בנוסף, יש להתקין מעקה/מעקות ברזל למדרגות בטיחות למרפסות כדי למנוע נפילת ילדים וחפצים וכדי לשמור על בטיחות ופרטיות הדיירים. ישנם מעקה/מעקות ברזל למדרגות מחומרי גלם שונים כמו זכוכית, ברזל, פלסטיק ועץ ויש להתאים את העיצוב של המערב לקו העיצובי המנחה בבית.

שיקולי בטיחות מכל לכל של מעקה/מעקות ברזל למדרגות הגבהה

שיקולי הבטיחות קודמים לכל כאשר מתכננים מעקה/מעקות ברזל למדרגות לבית, במיוחד בבתים בהם גרים ילדים קטנים. המעקה נועד למניעת נפילות בין המפלסים בתוך הבית ולמניעת נפילות מהמרפסת. כמו כן, מעקה/מעקות ברזל למדרגות נועדו להגן מפני נפילת חפצים וכאמצעי הגנה אפקטיבי ויעיל למניעת מעבר לאזור מסוכן ללא השגחה כמו בריכת שחייה בחצר וכדומה.

שיקולי עיצוב כל מעקה/מעקות ברזל למדרגות

כאמור, מעקה/מעקות ברזל למדרגות מהווים פריט עיצובי ודקורטיבי לכל דבר. המעקה תורם רבות לנראות הבית ויש להתאימו לעיצוב המנחה של פנים הבית, המרפסת או החצר. לכן, חשוב לבחור מעקה/מעקות ברזל למדרגות מעוצבים ויש בשוק מגוון עצום של מוצרים מחומרי גלם שונים ובעיצובים מרהיבים. ניתן לפנות לחברה המתמחה בתכנון וייצור מעקה/מעקות ברזל למדרגות כדי להתאים את העיצוב לבית וליהנות ממראה מרשים וייחודי, בהתאמה אישית לדרישות הלקוח ולטעמו האישי.

התקנה מקצועית של מעקה/מעקות ברזל למדרגות

על מנת להבטיח את בטיחות הדיירים יש לפנות לחברה מקצועית שמתקינה מעקה/מעקות ברזל למדרגות באופן בטיחותי וברמת גימור מעולה. יש לזכור כי מעקה/מעקות ברזל למדרגות נועדו הן להגנה ולבטיחות על הדיירים מפני נפילות והן לצרכי עיצוב לכן רק התקנה מקצועית ונכונה מבטיחה שימוש יעיל, בטיחות גבוהה ומראה יפהפה.

שיקולי מחיר ועלויות תחזוקה של מעקה/מעקות ברזל למדרגות

אחד השיקולים המרכזיים בבחירת מעקה/מעקות ברזל למדרגות לבית ולחצר הוא נושא העלויות. יש לשקלל את מחיר המעקה וחשוב לבדוק מראש האם נדרשת תחזוקה שוטפת של המעקה מעבר לניקיון הרגיל. ניתן לרכוש מעקה/מעקות ברזל למדרגות מעוצבים מזכוכית, מעץ או ממתכת בשלל עיצובים קיימים או לפנות לחברה מקצועית שתייצר מעקה בהתאמה אישית, אך אז המחיר עולה בהתאם.